1. Anasayfa
 2. Güncel

Samsung, parmak izi 2.5 Milyar Kat Daha Güvenli Olacak

Samsung, parmak izi 2.5 Milyar Kat Daha Güvenli Olacak
0

Parmak izi kimlik doğrulamasının geleceğini daha güvenli hale getiren Samsung, yakında All-In-One Sensing teknolojisini piyasaya sürecek – bu, kullanıcıların aynı anda üç parmak iziyle kimlik doğrulaması yapmasına olanak tanıyacak.

AIO teknolojisi, Samsung’un 2025’ten itibaren kullanması planlanan OLED 2.0 panellerle donatılacak. AIO algılamanın kullanılması parmak izi kimlik doğrulamasını mevcut sistemlerden 2,5 milyar kat daha güvenli hale getireceğinden, bu, biyometrik kimlik doğrulama alanında büyük bir sıçramadır.

Samsung, Parmak izi 2.5 Milyar

Daha Güvenli Bir Kimlik Doğrulama Sistemi birçok sektörde dünya lideri olmasının yanı sıra yeniliklerle de düzenli olarak ilerlemeye devam ediyor. Bu arayışın en sonuncusu, Hepsi Bir Arada Algılama teknolojisi tarafından desteklenen daha güvenli bir parmak izi kimlik doğrulamasıdır.

Şirket bunu duyurmuş olsa da, ne zaman geleceğine dair belirli bir tarihten bahsetmedi. Şimdi, AIO teknolojisinin, Samsung’un 2025’te piyasaya sürmeyi planladığı yaklaşan OLED 2.0 panellerinde yer alacağını söylüyoruz.

Parmak izi kimlik doğrulaması söz konusu olduğunda, çoğu OEM şu anda cihazlarının yalnızca alt yarısını kullanmakla sınırlıdır. Ve Samsung’un Hepsi Bir Arada Algılama teknolojisini kullanarak değiştirmek istediği şey de buydu.

Raporlara göre, AIO algılama, OEM’lerin parmak izi doğrulaması için tüm ekranı kullanmasına izin verecek ve böylece aynı anda birden fazla parmak izini destekleyecek! Samsung’un durumunda, bir rapor , aynı anda üç parmak izinin kullanılmasının, doğrulamayı mevcut sistemden 2,5 milyar kat daha güvenli hale getireceğini belirtti.

Pekala, bilgisayar korsanları içeri girmek için her zaman boşluklardan yararlanma arayışında olduğundan, bunun ne kadar iyi uygulanacağını bekleyip görmeliyiz. Bu nedenle, gelişmiş bir kimlik doğrulama sistemi gereklidir.

Teknoloji hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak:krispitech

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir