1. Anasayfa
 2. Samsung

Samsung, Android 14 One UI 6.0’ı test etmeye başladı

Samsung, Android 14 One UI 6.0’ı test etmeye başladı
0

Samsung, Android 14 One UI 6.0’ı test etmeye başladı

Dünyanın en büyük akıllı telefon markalarından biri olan Samsung, amiral gemisi cihazları için Android 14 tabanlı One UI 6.0’ı test etmeye başladı. Google, Kararlı Android 14 işletim sistemi güncellemesini bugün gerçekleşecek Google I/o 2023’te açıklayacak. Bununla birlikte Samsung ve Google, Android 14’ün üzerine One UI 6.0’ı Amiral Gemisi cihazları için daha iyi optimize etmek için ortaklık kurdu.

Bu, akıllı telefon kullanıcıları için harika bir haber çünkü Google Pixel akıllı telefonlarından sonra resmi Android 14 güncellemesini ilk alan onlar olacak. Bu, şu an itibariyle bu yılın en iyi akıllı telefonları olan Galaxy S23 cihazları için sadece dahili bir test. Güney Koreli akıllı telefon devi One UI 6.0’ın gerçek kararlı çıkış tarihini açıklamadı ancak desteklenen amiral gemisi cihazlarının yıl sonuna kadar kararlı güncellemeyi alması bekleniyor.

Android 14’ün üzerine One UI 6.0 güncellemesi 

Twitter kullanıcısı Tarun Vats, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesinin dün Samsung’un sunucularında göründüğünü paylaştı. Güncelleme amiral gemisi Galaxy S23 Ultra için ve S918BXXU1BWE2 sürüm numarasına sahip. Bununla birlikte, popüler web sitesi Sammobile, Samsung’un Galaxy S23 Ultra dışında Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 için de en son güncellemeyi test ettiğini bildirdi. Her iki katlanabilir cihaz da sırasıyla F936BXXU2DWE1 ve F721BXXU2DWD7 ürün yazılımı sürüm numaralarına sahip.

Bu durum, Android 14 beta güncellemesini birkaç ay içinde sunmaya başlayacağını, kararlı kanalın ise güncellemeyi yıl sonuna kadar alacağını gösteriyor. Google, Android 14’ün kararlı yapısını Ekim ayında yayınlayacak. Bu da Galaxy cihazlarının Ekim ayından sonra kararlı güncellemeyi alacağı ve Google Pixel cihazları dışında Android 14 güncellemesini alan ilk cihazlar olacağı anlamına geliyor.

Güncellemeyle ilgili resmi bir detay bulunmadığından bu konuda konuşmak için henüz çok erken. Ancak Google’ın Android 14 özelliğiyle birlikte One UI 6.0’da birçok kaput altı iyileştirme olması bekleniyor.

samsung haberleri hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak:krispitech

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir