1. Anasayfa
 2. Sağlık
Trendlerdeki Yazı

Online Terapi Hizmetlerinin Faydaları Nelerdir?

Online Terapi Hizmetlerinin Faydaları Nelerdir?
0

Duygusal ve zihinsel sağlık durumlarının tedavisi için terapi seansları gereklidir. Teknolojinin ve internetin gelişiyle hayatımızdaki birçok şeyle birlikte terapiye yaklaşım da değişti. Bugün evinizin rahatlığında terapi hizmeti alabilirsiniz.

Birçok kişi artık çeşitli nedenlerle online terapi hizmetlerini kullanıyor. Örneğin, bazıları gerçekten zihinsel sağlık bakımına ihtiyaç duyar, ancak bir terapiste gidemez. Bu çevrimiçi hizmetlerin kullanışlı olduğu yer burasıdır. 

İlk giriş seansınızı çevrimiçi olarak tamamlayabilmek, ilk ziyaretle ilgili stresin bir kısmını azaltabilir. Ev bilgisayarınızdan çevrimiçi bir hizmete erişebilirseniz, hazırlanıp, bir terapistin ofisine gitme zahmetinden kendinizi kurtaracaksınız.

Sonuç olarak, çevrimiçi bir terapi hizmeti kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Çevrimiçi terapi kullanmanın dikkate değer faydaları şunlardır:

1. Online terapi kolaylık ve esneklik sunar

Çevrimiçi bir terapist hizmeti kullandığınızda, herhangi bir yere seyahat etmeniz veya başka biriyle program ayarlamanız gerekmez. Çocuklarınız varsa, onlara ilaçlarını verebilmek, okula bırakabilmek ve daha sonra terapi için internete atlamak çok uygundur.

Yoğun bir çalışma programı veya sık seyahat edenlerin endişelenmesine gerek yok. Bunun nedeni, çevrimiçi bir terapist hizmetinin size uygun olduklarında randevulara katılma esnekliği sağlamasıdır.

2. Hizmetlerin 7/24 Kullanılabilirliği

Çevrimiçi terapi hizmetleri 7/24 mevcuttur, böylece ihtiyaç duyduğunuzda her zaman bir terapiste erişebilirsiniz. Sabah 3’te bir terapisti arayabilirsiniz. Tabi ki psikoloji kliniğinin standartlarında bu hizmet varsa.

Uyumakta zorlanıyorsanız, terapistinizin programını bozma konusunda endişelenmenize gerek yok. Zamanlarını alma konusunda kendinizi kötü hissetmeden evinizin rahatlığında onlarla iletişime geçebilirsiniz.

3. Online Terapist Daha Fazla Müşteriyle İletişime Geçer

Çevrimiçi bir terapist, daha fazla müşteriyle etkileşime girmesine izin vererek bu hizmeti kendi yararları için kullanabilir. Online terapi çok katıdır ve belirlenen süreyi takip eder. En önemlisi, terapistler dünyanın her yerinden müşteri almaya açıktır. Bu durumda, hizmetlerine ihtiyaç duyan birçok müşteriye çok daha fazla erişimleri olur.

4. Zamandan Tasarruf Sağlar

Hastalar, bir terapisti şahsen ziyaret etmek için kendi yollarından çıkmak zorunda kalmamanın avantajından yararlanırlar. Aksi takdirde, özellikle farklı bir duruma taşınırken veya pratik yapabilecekleri yerlerden çok uzaklara taşınırken bu zaman alıcıdır.

Çevrimiçi bir terapi seansına başlamak için fazla bir hazırlığa gerek yoktur. Bu nedenle hem hasta hem de terapist çok zaman kazandırır.

5. Seçeneklerin Kullanılabilirliği

Çevrimiçi terapi hizmetleri, size yüksek kalitede bakım sağlayabilecek ve en çok ihtiyaç duyduğunuzda yardım edebilecek bir terapiste erişmenizi sağlar. Hastalar terapist arama ve kimi istediklerini seçme özgürlüğüne sahiptir. Bunun nedeni özellikle terapistlerin coğrafi bir konumla sınırlı olmamasıdır.

6. Çevrimiçi Hizmetler Ekonomiktir

Maliyet önemliyse, birçok çevrimiçi terapi hizmeti de geleneksel yüz yüze randevulardan daha ucuzdur. Bu nedenle, seyahat etmeyerek ve tedavi hizmetlerine ödeme yaparak biraz tasarruf edeceksiniz. 

7. Online terapi ve yüksek gizlilik 

Çevrimiçi sunulan terapi hizmetleri son derece gizlidir. Her türlü bilgiye yalnızca hasta, terapistleri ve gerekirse sağlık çalışanları veya yasal merciler ulaşabilecektir. 

Online terapi alan kişiler, durumları hakkında profesyonellerle özel olarak iletişim kurabilirler. Bu, bir terapistin ofisini ziyaret etmenin sosyal damgalarından kaçınmalarına yardımcı olur.

8. Sosyal damgalanmayı önlemeye yardımcı olurlar

Bazı insanlar, birisiyle yüz yüze olmadıklarında kişisel bilgilerini daha rahat açarlar. Bazı geleneksel terapilerde, en derin düşüncelerinizi ve duygularınızı yalnızca profesyonel olarak tanıdığınız biriyle paylaşırsınız. Bu garip ve hatta rahatsız edici olabilir. Bununla birlikte, çevrimiçi bir hizmeti seçerseniz, terapistin ilk görüşmenizden sonra neye benzediğinizi hatırlaması olası değildir.

Çevrimiçi terapi hizmeti kullanmanın hem terapist hem de hasta için faydalı olabilecek çeşitli faydaları vardır. Bu hizmetler, hastanın en çok ihtiyaç duyduğu anda bakım sağlamak için 7/24 mevcuttur. Çevrimiçi terapi hizmetleri ayrıca terapistlerin yardıma ihtiyacı olan ancak yüz yüze seansları karşılayamayan veya tedavi için uzun mesafeler katedemeyen daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

Sağlık hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir