1. Anasayfa
 2. Girişimci
Trendlerdeki Yazı

Girişimci Nedir? Girişimci Olmak Buna Neden Değer?

Girişimci Nedir? Girişimci Olmak Buna Neden Değer?
0

Girişimci Nedir Girişimci olmak her zaman kolay olmayabilir uzun iş günleri, her zaman girişiminizi düşünmek, para kazanma. endişeleri. Hala buna değer olması için bazı iyi nedenlerimiz var! Kabul ediyorum bu yazıyı yazmamın bir nedeni kendime hatırlatmak. Birkaç girişimci girişime dahil oldum ve bu bazen zor oluyor!

Girişimci olmak tanımı gereği zordur. Yeni yollar çiziyorsunuz, küçük başarı olasılıklarıyla yeni bir şeye başlıyorsunuz, ortalama bir insanın denemek istemediği şeyleri deniyorsunuz. Ayrıca, başlangıç ​​aşamasını geçip “başarı” görmeye başladığınızda, büyümeyi öfkelenmek halletmek zorundasınız başarıya ulaşmanın

Girişimcilikte risk nedir

Girişimci Nedir Çoğu insan girişimciliği riskle ilişkilendirir ve ben bununla tartışmayacağım. Yeni işletmelerin hayatta kalma oranları düşüktür. Kurucular genellikle kendi paralarını yatırır ve kişisel varlıklarını kredileri ve kiralamaları garanti altına almak için teminat ederler. Ancak, girişimci olmanın diğer gelir imkanlar daha riskli olduğunu düşünmüyorum. Daha dikkatli davranmak gerebilir..

Çoğu çalışan tamamen bir işverene bağımlıdır. İşletme, kar amacı gütmeyen veya devlet dairesi ne kadar istikrarlı olursa olsun, performansla ilgisi olmayan bir dizi faktör iş kaybına yol açabilir, Girişimciliğin bir işten daha az riskli olmasının en azından nedenleri vardır. Birincisi, iyi gelişmiş bir işletme tek bir müşteriye bağlı değildir. Bazı müşterilerini kaybederse, işi devam ettirecek başka müşterileri de vardır. Bir çalışanın yalnızca bir müşterisi vardır. İşletmeler genellikle zamanla azalır ve yöneticilere uyum sağlama şansı verir. Bir günde bir iş kaybedebilirler 

İkincisi, en iyi girişimciler aslında riskten kaçınırlar. finansal durumlarını istikrarsız bir gelir beklentisiyle planlıyorlar. Zor zamanları atlatmak için muhtemelen ihtiyaç duyduklarını bilerek, iyi zamanlarda büyük acil durum fonları biriktirirler. Sonunda ceplerinden çıkacağını bilerek, işletme fonlarını nasıl harcadıklarına dikkat ederler.

Buna karşılık, birçok çalışan sanki maaşları iki haftada bir gelecek ve zaman içinde istikrarlı bir şekilde artacakmış gibi yaşıyor. Acil bir ödenek ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorlar ve borç ödemelerinin gelire oranını maksimize ediyorlar. Uçlarda yaşarken istihdamda bir boşluk zararlı olabilir, Girişimcilerin tam özgürlüğü yoktur.

Girişimci Nedir Nihayetinde, zamanlarını müşterilerin onlara ne için ödeme yapmaya istekli olduklarına harcamalılar. Ancak, bu geniş kılavuzda çok fazla özgürlüğe sahipler. En sevdikleri ve en iyisini yaptıkları aktivitelere zaman ayırabilirler..

Girişimci Nedir Yaşam tarzlarını tasarlayabilirler aldıkları sürece işin nerede ve ne zaman yapıldığı umurlarında değil. Kiminle çalışacaklarını seçebilirler. Bu çok önemli. Büyük şirketlerdeki yöneticiler, kimi işe alacakları üzerinde bir miktar kontrole sahip olabilir, ancak muhtemelen akranlarının kim olduğu konusunda fazla söz haklarına sahip değillerdir. Tabii ki, ortalama bir girişimci muhtemelen ortalama bir çalışandan daha fazla zaman harcar Ancak genellikle ne zaman çalışacaklarını, nerede çalışacaklarını, ne üzerinde çalışacaklarını ve kiminle çalışacaklarını kendileri seçerler.

Girişimcilik Önemli Nokta Taşır

İşte anlam bulmak, daha tatmin edici bir hayata yol açar. Araştırmalar, temel ihtiyaçlar karşılandığında, insanların daha fazla para kazanmaktan çok anlam bulmaya motive olduklarını göstermiştir, İşlerinde anlam bulan sadece girişimciler değil elbette. Bununla birlikte, birçok çalışan, sabit maaşlarına bağlı olarak büyük bir çarktaki küçük bir dişli gibi hissediyor. Hayatta daha çok var! Girişimciler, en tutkulu oldukları sorunları çözmeyi ve hayatlarına en fazla tatmin edici getirmeyi seçerler.

Harekete Geçme Zamanı

Girişimci Nedir Aşırı zorluklarla mücadele eden siz girişimciler için pes etmeyin! Zor, biliyorum. Ancak önemli olan işi, çalışan olmaktan daha az riskli olabilecek şekilde yapma özgürlüğüne sahipsiniz.

Girişimci Nedir Girişimci hatası olan çalışanlarınız için: bunu görmezden gelmeyin! korkma! Başlamak Başarıya ulaşmak kurmuş olduğunuz hedeften yoldan şaşmayın Daha ileri seviyede girişimci olmak herkese göre değil. Ancak girişimcilik, hem yaşamayı hem de dünyada bir fark oluşturmanın harika bir yoludur Başarılar dilerim 

Girişimci Pazarlama hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir