1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberleri

Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor

Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor
Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor
0

Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor

Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor Artık kullanıcıların Microsoft Windows 11’de reklam görmeye başlama zamanı geldi. Windows 11’in reklamsız ticari bir sürümünü satın alabileceğinizi düşünüyorsanız o günler geride kaldı. Microsoft, Windows 11’de Başlat menüsünden başlayarak multimedya hizmetlerini başlattı.

Bu hafta yayınlanan en son Windows 11 güncellemesi (KB5036980), Başlat menüsünün Öneriler bölümünde uygulama bildirimlerini içerir. Başlat menüsünün Talimatlar bölümü, işletim sisteminin en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Sürüm notlarına göre “Bazı Microsoft Store uygulamaları Başlat menüsünün Öneriler bölümünde görünüyor.” “Bu uygulamalar küçük bir geliştirici grubundan geliyor.”

Microsoft Windows 11 Artık Reklamlarla Geliyor

Başlat menüsünün Öneriler bölümündeki uygulama önerileri varsayılan olarak açıktır ancak neyse ki bunları Ayarlar’dan kapatabilirsiniz. En son Windows 11 güncellemesini yüklediyseniz ve Başlat menüsünde uygulama önerileri görüyorsanız bunları Ayarlar’dan kapatabilirsiniz. Uygulama önerilerini kapatmak için Ayarlar’a gidin, “Öneriler”e gidin ve onu seçin. Sol panele gidin, “Başlat”ı seçin ve “İpuçları, uygulama incelemeleri vb. için önerileri göster” seçeneğini açın.

Microsoft, uygulama önerileri özelliğini ilk olarak birkaç hafta önce bir beta güncellemeyle kullanıma sundu. Artık bu özellik en son güncellemeye dahil edildi ve bu, yazılım devinin Windows’un kararlı sürümüne beta sürümlerde test ettikten sonra güncellemeleri ne kadar hızlı yaptığını gösteriyor.

Windows 11 için Uygulama Ayarları Windows 11’in Home sürümü için 139 dolardan başladığı göz önüne alındığında, güncellemeler Microsoft’tan şaşırtıcı bir hamle. İşin iyi yanı, bu uygulama önerilerinin kalıcı olmaması ve kullanıcılar bu uygulama önerilerini istemezlerse Microsoft onlara bunları kaldırma seçeneği sunuyor. Geçmişte Microsoft, işletim sisteminin Dosya Gezgini uygulamasında da uygulama fikirleri denedi ancak kısa bir süre sonra bu denemeyi bıraktı..

Teknoloji Haberleri içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir