1. Anasayfa
 2. Otomobil

Ferrari elektrikli otomobil üretime başlıyor

Ferrari elektrikli otomobil üretime başlıyor
0

Ferrari elektrikli otomobil üretime başlıyor

Ferrari elektrikli otomobil Lüks otomobil üreticisi, modeli üretmek için bir fabrika açmaya hazırlanırken, Ferrari’nin ilk elektrikli otomobilinin maliyeti en az 500.000 Euro olacak. Bu, Reuters tarafından duruma aşina bir kaynağa atıfta bulunularak bildirildi .

Benzinli motorlarıyla tanınan İtalyan otomobil üreticisi, önümüzdeki yılın sonunda elektrikli bir otomobil piyasaya süreceğini duyurdu. Ve planlanan fiyat, kitlesel pazardaki rakiplerin talebin düşmesi nedeniyle elektrikli araçları küçültmesine rağmen varlıklı sürücülerin ödemeye hazır olduğuna olan güvenini gösteriyor.

Ekstra özelliklerin ve genellikle %15-20 oranında katkı sağlayan bireysel özelliklerin yer almadığı fiyat etiketi, bir Ferrari’nin bu yılın ilk çeyreğindeki ortalama satış fiyatı olan 350.000 €’nun oldukça üzerindedir.

Ferrari elektrikli otomobil Ferrari, ilk elektrikli otomobilinin olası fiyatı hakkında yorum yapmadı ve kuzey İtalya’daki memleketi Maranello’da açılacak yeni bir fabrika hakkında da herhangi bir şey söylemedi.

Yeni tesis, Ferrari’ye ek bir montaj hattı sağlayacak ve benzinli ve hibrit otomobillerin yanı sıra yeni elektrikli otomobiller ve bunlar için bileşenler üretecek.

Kaynağa göre üç ila dört ay içinde tamamen faaliyete geçecek.

Kaynak ayrıca Ferrari’nin başka bir elektrikli otomobil modelinin üzerinde çalıştığını söyledi. Kaynağa göre süreç henüz erken bir aşamada ve şirket en azından kısa vadede toplam üretimi yılda 20.000 araca çıkarmak istemeyebilir.

Otomobil hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir