1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberleri

Meta, Yeni ‘AI Personas’ yapay zeka hayata geçiyor

Meta, Yeni ‘AI Personas’ yapay zeka hayata geçiyor
0

Mark Zuckerberg tarafından duyurulduğu üzere , Microsoft ve Google’ın liderliğini takip eden Meta, şimdi kendi planları ile Generative AI alanına giriyor.

Yakında yaratıcı ve etkileyici araçların ve daha sonra AI Persona’nın ortaya çıkacağını kaydetti. Bunların daha fazla detayı henüz bilinmemekle birlikte, WhatsApp ve Messenger’da metin, Instagram’da yaratıcı filtreler ve Facebook’ta yeni video formatları ve reklamlarla yeni deneyimler sunacağını söyledi.

Meta’nın Yeni AI Planları

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulduğu üzere, Microsoft ve Google’dan sonra Meta şimdi de yeni planlarla Üretken Yapay Zeka alanına giriyor. Bu, yalnızca iki ayda 100 milyondan fazla kullanıcıyı bir araya getiren OpenAI’den bir yapay zeka sohbet robotu olan ChatGPT’nin büyük başarısından sonra geldi.

Meta Bu, kendi benzer araçlarını yapmak için kaynaklarını ve zamanını değiştirmeye başlayan teknoloji devlerini tetikledi. Pekala, Meta şimdi bu oyuna da giriyor – yakın gelecekte yaratıcı ve etkileyici araçlar geliştirerek. Ve uzun vadede şirket, şirketin yapay zeka tarafından desteklenen bir kullanıcının milyonlarca veri noktasını topladığı bir konsept olan “AI Personas”ı geliştirmeyi ve kullanıcının dijital profilini tanımlamayı planlıyor.

Meta, Yeni 'AI Personas' ile Üretken AI Alanına Giriyor

Bu, benzersiz avatarınızı oluşturmak ve hedefli reklamcılık için kullanılabilir. Pekala, gelecekte Meta’nın bunu nasıl ayarlayacağını görmek için bekliyoruz. O zamana kadar Zuckerberg, kullanıcıların metin (WhatsApp ve Messenger’da sohbet gibi), resimler (yaratıcı Instagram filtreleri ve reklam biçimleri gibi) ve video ve çok modlu deneyimler ile yeni deneyimler bekleyebileceğini söyledi.

Bu gelişmiş projeleri hayata geçirmek için yapılacak çok temel iş olduğuna dikkat çeken Zuckerberg, şirketinin bu Üretken AI alanında lider olmasını hedefliyor.

Teknoloji haberleri hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak:krispitech

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir