1. Anasayfa
 2. Otomobil

Çinlilerin Aeroht’un 140.000 Dolarlık uçan Arabası 2025’te satışa çıkacak

Çinlilerin Aeroht’un 140.000 Dolarlık uçan Arabası 2025’te satışa çıkacak
0

uçan araba Çinlilerin Aeroht’un 140.000 Dolarlık uçan Arabası 2025’te satışa çıkacak Çinli Aeroht şirketi, tasarımının test uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdi. Ticari üretimin beklenen başlangıcı 2025 olarak belirlendi.

Herkes bir gökyüzü aracı hayal eder

Uçan bir araba, birçok şirketin ve ülkenin hayalidir. Silikon Vadisi’nden start-up’lar , vizyon sahibi mühendisler ekipleriyle , küçük büyük şirketler şimdiden bunların üzerinde çalışıyor . Uçan motosikletler bile geliştiriliyor. Hiç şüphe yok – yatırım bankası Morgan Stanley tarafından 2040’ta 1 trilyon ABD Doları olarak değerlenen küresel kentsel mobilite pazarında pastadan bir pay söz konusu. bu çözümler henüz tam olarak kontrol edilmemiştir.

Uzak Asya’dan şirketler de yarışa katılıyor. Çinli Aeroht şirketi , uçan arabasının daha önce bahsedilen yapılardan biraz farklı bir amacı olmasına rağmen, ilk test uçuşlarını gerçekleştirmeyi bile başardı. Şirket, karada seyahat edebilen bir uçak değil, engellerden kaçınmak için kısa mesafelerde uçabilen bir araba üretiyor .

Çinli araç üreticisi Xpeng ile iş birliği içinde geliştirilen Aeroht uçan araba, yeni bir çok rotorlu konfigürasyona ve önceki prototiplere kıyasla basitleştirilmiş bir tasarıma sahip.

Havada daha az, cüzdanınızda daha çok

Aeroht uçan araba, çalışma süresinin %90’ından fazlasını yerde geçireceği için nispeten ucuz bir yapıdır. Daha pahalı araçlar yüzbinlerce dolara mal olurken , Çinlilerin yaklaşık 144.000 dolara mal olması bekleniyor.

Tahmini üretime başlama yılı 2025 olsa da net yasal düzenlemelerin olmaması nedeniyle bu tarih değişebilir. Çin kısa süre önce bu tür çözümler geliştiren şirketler tarafından denemeler için birkaç eyalet belirledi ve Aeroht, saha testleri yapmak için düzenleyici kurumla birlikte çalışıyor.

Ancak başarılı test uçuşlarına rağmen mesele o kadar basit değil. Bir araca rotor ve pervane takmak başka bir şey, kontrolleri uçma konusunda hiç havacılık deneyimi olmayan birine vermek başka bir şey.

2025’in üretim için gerçekçi bir başlangıç ​​tarihi olup olmadığını zaman gösterecek.

Otomobil hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak: oiot.pl

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir