1. Anasayfa
 2. Bilgi

Nasıl para biriktirilir 9 basit ipucu

Nasıl para biriktirilir 9 basit ipucu
0

Nasıl para biriktirilir

Yağmurlu bir gün için biraz finansal birikim yapmak her zaman iyidir, ancak bazen herhangi birimiz için zorlayıcı olabilir. Bütçe planlamanın çok zor olduğuna ve bunun karmaşık finans bilgisi gerektirdiğine dair bir yanlış inanç var . İşte bazı iyi haberler. Bu doğru değil! Herkes için mevcuttur ve pasta

Nasıl para biriktirilir kadar kolay olabilir. Başarılı olmak için sadece biraz motivasyona ve disipline ihtiyacınız var. Para tasarrufu basit bir süreçtir. Hemen şimdi başlayabilirsiniz! Bir zulada tasarruf sahibi olmak, hayatınıza güven ve bağımsızlık getirecektir. İnternet, nasıl tasarruf edileceğine dair tavsiyelerle doludur , ancak bu ipuçları bunu akıllıca yapmanıza yardımcı olacaktır:

1. Para biriktirmeye başlamak için harcamalarınıza ayrıntılı bir göz atmanız gerekir. Harcamaları ayrıntılı olarak kaydetmek için elinizden geleni yapın (herhangi bir özel uygulamayı kullanabilirsiniz). Bu veriler yiyecek, elektrik faturaları, eğlence vb. için tam olarak ne kadar harcadığınızı gösterecektir. Doğru bir resim elde etmek için ayrıntılı bir kayıt tutmanız gerekir O yiyecek kategorisinde tam olarak ne olduğunu yazın. Düzenli olarak takip ettikten sonra, cips veya kola gibi işe yaramaz ve sağlıksız yiyeceklere cömert miktarda para harcadığınızı görebilirsiniz. O zaman bu kadar sık ​​almayı bırakabilir ve harcamalarınızı azaltabilirsiniz.

2. Bir hedef ve bir zaman çerçevesi belirleyin

Herhangi bir amacınız yoksa para biriktirmek neredeyse işe yaramaz. Ne kadar tasarruf etmek istediğinizi tahmin etmek gerekir. Görev odaklıysanız motive kalmak daha kolaydır. Tam olarak ne için para biriktirdiğinizi hayal edin. Eğer bir ev ise, ne kadar büyük? Nerede? Kaç odası var? Para biriktirme Yolları

3. Bir şey satın almadan önce iki kez düşünün.Tüm satın alımlarınız iyi bilgilendirilmiş kararlar olmalıdır. Genellikle bir mağazada bir şeyle karşılaştığımızda, onu hemen satın alma arzusuyla dolarız. Ama bunu asla yapma! Satın almayı erteleyin. Kendinize düşünmek için bir alan verin. Ya evde zaten benzer bir öğeniz varsa? Ya da belki daha sonra bu öğenin zaten sahip olduğunuz diğer şeylerle iyi görünmediğini fark edersiniz. Bu nedenle, bir hevesle bir şey satın almak yerine, önce düşünün ve hala istiyorsanız, bir veya iki hafta içinde satın alın. Bu yöntemin masraflarınızı kısmanıza yardımcı olacağını garanti ederim.

4. Kendinizi asla küçük zevklerden mahrum etmeyin. Her zaman neşe için bir yer olmalı. Kendinizi şımartın ve zaman zaman sevdiğiniz bir şeyi satın alın. Akıllıca para biriktirmekten bahsediyoruz. Kendinizi şımartmak, planınıza bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır. Kendini mutsuz hissettiğinde etkili bir kurtarıcı olmak zordur. Para hayatınız boyunca bir hedef olmamalı, ona takıntılı olmayın. O sadece hedeflerinize ulaşmanın bir kaynağıdır. Kurallara bağlı kalarak, fazla ileri gitmemek önemlidir. Aksi takdirde hayatınız anında lezzetini kaybeder.

5. Herhangi bir miktarda para aldığınızda. daima tasarruf hesabınıza %10 veya daha fazlasını aktarın. Hep. Bunu faturaları ödemeden, yiyecek almadan vb. önce yapmalısınız. İlerlemenizin tek yolu bu. Unutmayın, bu tasarruflar dokunulmazdır, bu parayı istediğiniz zaman bir şey satın almak istediğinizde çekemezsiniz.

6. Gerekli satın almaların bir listesini yapın ve buna harfiyen uyun. Büyük bir indirim veya satış olsa bile. Hiçbir şey sizi rotanızdan çıkaramaz. Pazarlamanın hayatınızı yönetmesine izin vermeyin.

7. Ek gelir kaynakları bulun. Biliyorum. yoğun bir programda boş saat bulmak zor olabilir. Ama harika bir zamanda yaşıyoruz – fazladan bir kuruş kazanmak için milyonlarca serbest çalışma fırsatı var.

8. Harcamalarınızı kısın. Bunu yapmanın birçok yolu var.İkinci el dükkanlardan bir şeyler satın alın, çabuk bozulan yiyecekler almayın, restoranlara çok sık gitmeyin, indirimli ürünler satın alın, termosta kahve alın, evden öğle yemeği getirin, vb.

9. Pozitif kalın. Biliyorum, bazen zor. Sizi başarısızlığa götürebilecek birçok ayartma ve birçok durum vardır. Ama pes etme. Unutmayın, en zor şey başlamaktır ve siz bunu zaten yaptınız. Sadece devam edin ve sonucu çok yakında göreceksiniz.

Nasıl para biriktirilir Bu basit adımları izleyin ve önemli sonuçlar elde edeceksiniz.

Bilgi hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak:medium.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir