1. Anasayfa
 2. Haberler

Elon Musk duyurdu,Twitter’da 280 karakter sınırı kaldırıyor

Elon Musk duyurdu,Twitter’da 280 karakter sınırı kaldırıyor
0

Kullanıcıların tek seferde uzun metin tweet’leri göndermesine izin vermek için Twitter karakter sınırlama boyutunu yakında artırıyor.

Bu, yeni sınırın ne kadar olacağı belirtilmeden doğrudan Elon Musk tarafından doğrulandı. Bu uzun zamandır yaklaşık 4.000 kelimeyle lanse ediliyor ki bu platform için büyük bir başarı. Twitter şu anda 280 kelimelik bir karakter sınırlamasına sahiptir.

Twitter Karakter Sınırı Boyutu artıyor

Twitter, insanların büyük bir mesaj ileten kısa tweet’ler göndermekle sınırlandırıldığı bir mikro blog platformu olarak başladı. Daha önce her şey eğlenceli ve hızlı olsa da, kullanıcılar sonunda daha iyi açıklamalar için uzun metin tweet’ler göndermek zorunda kaldılar.

Twitter Karakter Sınırı

Ve bu, Twitter’ın 2017’de sınırı 140 kelimeden 280 kelimeye ikiye katlamasına yol açtı. Bu genişleme amacına oldukça hizmet etse de, bu da topluluk için yeterli değil – uzun metinli tweet’leri bozuk tweet’lerde yayınlamaya devam etmelerini talep ettikleri için veya sözlerini harici bir not alma uygulamasında not edin ve bunun bir ekran görüntüsünü yayınlayın.

 

Raporlara göre, bundan kaçınmak için Twitter, karakter sınırı boyutunu 280 kelimeden 4.000 kelimeye çıkarıyor. Yeni karakter limiti boyutu henüz onaylanmazken Elon Musk, Twitter’ın yakında karakter limiti boyutunu artıracağını doğruladı.

Bu, üçüncü taraf uygulamaları kullanmanın veya bozuk tweet’ler göndermenin ve tüm metni tek bir deneme biçiminde paylaşmanın zorluğunu ortadan kaldıracak ve okumayı ve takip etmeyi kolaylaştıracaktır.

haberler hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak:krispitech

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir